Nevşehir Şehir Merkezi

Nevşehir
Ünü dünyaya yayılmış eşsiz coğrafyası Kapadokya gibi bir değere sahip Nevşehir, yılın her dönemi Nevşehir araç kiralama ile burayı keşfede yerli yabancı turiste ev sahipliği yapıyor.


Milyonlarca yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağı Yanardağlarının patlaması ardından oluşan kayalara rüzgar ve yağmurun etkisiyle aldıkları şekillerle oluşan Peri Bacaları Nevşehir’in turizm potansiyelinin büyük bir kısmını oluşturuyor. Dünyanın Yeni 25 Harikası Listesi’ne alınan Peri Bacaları gezilecek görülecek yerler listesinin de başında geliyor. Özellikle Kapadokya Balon Gezisi bu şehre gelenlerin ilk yaptıkları aktivitelerden biri. Nevşehir’in taş sokakları, mistik dokusu, kiliseleri, Göreme Açık Hava Müzesi, Üç Güzeller, Ihlara Vadisi, Yeraltı şehirleri ve balon gezisi ile ülkemizin en turistik şehirlerinden biri. Nevşehir’de gezilecek görülecek yerler tüm bu alanlarla oldukça zengin. Nevşehir’e geldiğinizde Nevşehir merkez araç kiralama yolu ile tüm bu alanları özgürce gezebilir, onlarca farklı Nevşehir araç kiralama firmaları ile istediğiniz araca ulaşarak konforla yolculuk yapabilirsiniz. Dilerseniz Nevşehir havalimanı araç kiralama veya Nevşehir ürgüp araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Kapadokya gibi bir değeri ile ülkemizin en önemli turistik noktalarından biri ve şehirde çok fazla rent a car Nevşehir firması da hizmet veriyor. Arya Rent a Car online araç kiralama hizmeti ile Nevşehir oto kiralama fiyatları kıyaslamalı olarak görüntüleyebilirsiniz. Arya Rent a Car’a kayıtlı Nevşehir araba kiralama şirketleri arasından dilediğiniz marka modelde araca bütçenize uygun ulaşarak Nevşehir lüks araç kiralama yapabilir, Göreme gibi önemli ilçelerine Nevşehir göreme araç kiralama seçeneklerin ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


Nevşehir'de Nerede Kalınır?
Nevşehir Kapadokya ile ünlendiğinden birçok konaklama alternatifi burada toplanmış durumda. Kapadokya’da bulunan birçok butik otel ve mağara otellerinde konaklayabilir, şehrin dokusunu hissettiğiniz otellerinde sevdiklerinizle keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Kapadokya otelleri dünyaya nam salmış konseptiyle yılın her dönemi ilgi çekiyor. Daha sakin alanlar tercih etmek isteyenler için Göreme otelleri ve Ürgüp otelleri dışında Uçhisar’da daha sakin oteller bulabilir ve huzurlu bir tatil keyfi yapabilirsiniz. Birçok farklı bütçede ve oda seçenekleri ile Kapadokya’da kalacak yer alternatiflerini değerlendirerek dünyaya nam salmış bu şehirde dilediğiniz konseptte konaklayabilirsiniz. Rezervasyon yaptırdığınız otele ulaşmak için ister Nevşehir havalimanı araç kiralama ister Nevşehir merkez araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz. Eğer Ürgüp’te konaklama planınız varsa Arya Rent a Car’a kayıtlı Nevşehir araba kiralama şirketleri kiralık araçlarına ulaşabilir bütçenize uygun sıralanan Nevşehir Ürgüp araç kiralama fiyatları arasından dilediğiniz seçenekle ulaşabilirsiniz. Otogar üzerinden şehre giriş yapıyorsanız Nevşehir otogar araç kiralama opsiyonunu kullanabilir, birbirinden farklı Nevşehir araba kiralama şirketleri arasından Nevşehir oto kiralama yapabilirsiniz. Göreme otelleri olarak rezervasyon yaptırdıysanız da Nevşehir Göreme araç kiralama seçenekleri ile rahatlıkla otelinize gidebilirsiniz.


Nevşehir'de Ne Yenir?
Nevşehir eşsiz coğrafyası kendine has şehir yapısı dışında birbirinden lezzetli yemeğin olduğu zengin bir mutfağa sahip. Nevşehir denince akıllara sunumuyla dikkat çeken testi kebabı geliyor. Nevşehir merkez restoranları ve ilçelerinde bulabileceğiniz bu lezzet dışında tandırda pişen tandır fasülyesi, kayısıyla harmanlanan etlerle kayısı yahnisi ve pekmezle doldurularak yapılan tatlı ayva dolmasıyla ziyaretçilerine farklı ve lezzetli yemekler sunuyor. Nevşehir araç kiralama yoluyla şehri keşfe çıktığınızda Nevşehir merkezdeki restoranlar ve ilçelerindeki yöresel lokantalarında lezzet keşfine çıkabilirsiniz. Özellikle Uçhisar, Göreme, Ürgüp restoranları Nevşehir’e özgü lezzetlerle dolu yemekler sunuyor. Arya Rent a Car online araç kiralama hizmeti ile çok sayıda Nevşehir araba kiralama şirketleri arasından dilediğiniz zaman aralığında araç kiralayarak lezzetleri özgürce tadabilirsiniz. Göreme’deki restoranlar dikkatinizi çektiyse ki burası oldukça zengin bir bölge; Arya Rent a Car’ın kıyaslanarak listelenen Nevşehir oto kiralama fiyatları içinden bütçenize uygun aracı seçerek Nevşehir Göreme araç kiralama yapabilirsiniz. Ürgüp restoranları gezi planınızdaysa Nevşehir Ürgüp araç kiralama seçenekleri ile dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz.


Testi Kebabı
Kapadokya bölgesinin kendine özgü tatlarından birisi de meşhur testi kebabıdır. Başlangıç itibariyle tandır kültürü etrafında oluşan bir yemektir. Günümüzde tandırın yanı sıra fırınlarda ve açık ocaklarda da yapılmaktadır. Geleneksel testi kebabı, Avanos ilçesinde üretilen testi ve çömlek adı verilen toprak kapların içine, et ve malzemelerin konularak, tandırda pişirilmek suretiyle hazırlanır. Daha çok özel günlerde, gruplara göre yapılan bu yemek, lokanta ve restoranlarda müşterinin hizmetine sunulur. Bu eşsiz sunumu görmek ve lezzeti tatmak için Arya Rent a Car online araç kiralama uygulamasını cep telefonunuza indirerek Kapadokya araç kiralama yapabilirsiniz.


Kayısı Yahnisi
Genellikle bitirgen denilen tatlı kayısıdan yapılır. Eğer kayısı tatlı değilse, pişirilirken içine pekmez katılır. Parça et veya kıyma ile kayısılar, çömlekte pişirilir. Kayısıyla etin bir araya gelince nasıl güzel bir lezzet ortaya çıktığını görmek isterseniz Arya Rent a Car’a kayıtlı Nevşehir araç kiralama firmaları arasından Nevşehir araç kiralama yapabilir istediğiniz restorana gidebilirsiniz.


Tandır Fasülyesi
Kuru fasulye ve et, tandırda, çömlek içinde, pişirilir. Özellikle Ürgüp ve Göreme’de bulabileceğiniz bu lezzete Arya Rent a Car Nevşehir araba kiralama şirketleri arasından Nevşehir Göreme araç kiralama veya Nevşehir Ürgüp araç kiralama hizmeti veren firmalarından araç kiralayabilirsiniz.


Ayva Dolması
Mevsimin, sert ve ekşi ayvalar kıyma ile doldurulup pekmezle, fırında ya da tandırda pişirilir. Otogarda indiğinizde gezinize lezzet keşfi ekleyerek Nevşehir Otogar araç kiralama seçeneklerini kullanarak birçok restoranına ulaşabilir ve farklı tariflerin tadını çıkarabilirsiniz.


Nevşehir'de Gezilecek & Görülecek Yerler
Nevşehir’in turizm potansiyelinin büyük bir kısmını Peri Bacaları oluşturuyor. Tüm dünyanın ilgi gösterdiği Peri Bacaları şehre yılda çok sayıda turistin ziyaret etmesini sağlıyor. Ayrıca Peri Bacaları Dünyanın Yeni 25 Harikası Listesi’nde. Nevşehir’de gezilecek görülecek yerler listesinin de başında gelen Kapadokya özellikle balon gezisi ile turistlerin oldukça ilgisini çekiyor. Nevşehir’in mistik dokusu, kiliseleri, Zelve Vadisi, Mahzen Şarapevi, Temenni Tepesi ve Anıt Mezarları, Nevşehir ve Uçhisar Kalesi, Paşabağlar, Kızılçukur Vadisi Göreme Açık Hava Müzesi, Üç Güzeller, Ihlara Vadisi, Yeraltı şehirleri ve taş sokakları ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir şehir. Kapadokya araç kiralama yoluyla Peri Bacalarını keşfe çıkabilir, Nevşehir merkez araç kiralama seçenekleri ile tüm şehri enine boyuna gezebilirsiniz. Arya Rent a Car online araç kiralama hizmetine kayıtlı onlarca Nevşehir rent a car firması içinden dilediğiniz vites tipi, yakıt türü ve marka modelde araç ile Nevşehir’de gezilecek yerleri keşfedebilirsiniz. Daha konforlu bir gezi planınız varsa Nevşehir lüks araç kiralama opsiyonunu kullanabilirsiniz. Arya Rent a Car size Nevşehir oto kiralama fiyatları ve kiralama koşulları gibi detayları kıyaslayarak listeler. Göreme ve Ürgüp gibi yerleri gezmek için de yine Arya Rent a Car’ın uygun fiyatlı araç kiralama seçeneklerinden Nevşehir Ürgüp araç kiralama fiyatları içinden bütçenize uygun aracı kiralayabilirsiniz. Kayseri gibi yakın illerinden gelecekseniz Kayseri araç kiralama seçeneklerini kullanarak yaklaşık 1 saatte gelebilirsiniz. Konya’dan gelecekseniz ise Konya araç kiralama seçeneklerim ile yaklaşık 3 saatte gelebilirsiniz.


Göreme Açık Hava Müzesi
UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış Göreme Açık Hava Müzesi’nde bulunan Kızlar ve Erkekler Manastırı, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Şapeli, Aziz Basil Şapeli, Karanlık Kilise, Yılanlı Kilise, Çarıklı ve Tokalı Kilise gibi eşsiz yapıları mutlaka görmeniz gerek. Uzun yıllar manastır hayatı yaşanan bu muhteşem oluşum Nevşehir merkeze yaklaşık 13 km uzaklıkta. Nevşehir merkez araç kiralama seçeneklerini kullanarak kısa sürede ulaşabilir ve tarihe ışık tutan bu yapıları görebilirsiniz.


Ihlara Vadisi
Nevşehir’de görülmesi gereken yerler arasında olan bu alan Hasan Dağı aktif bir volkanken oluşarak farklı bir kayaç türüne dönüşmüştür. Ihlara köyünden başlayan vadi 15 km uzunluk ve 100 metre derinlikle adeta saklamış durumda. Selimiye köyüne kadar uzanan vadiye ulaşmak için Arya Rent a Car online araç kiralama hizmetine kayıtlı Nevşehir oto kiralama firmaları arasından dilediğiniz marka modelde araç ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


Yeraltı Şehirleri
Nevşehir’in gizemli alanlarından biri olan Yeraltı Şehirleri Nevşehir gezi rehberi planında olmazsa olmaz. Yumuşak tüf kayaların oyularak yapıldığı yeraltı şehirlerinin başlıcaları Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak, Mucur ve Örentepe. 55 metre ve 8 kattan oluşan Derinkuyu en büyük yeraltı şehri. Odaların havalandırması kuyularla sağlanırken o dönemin yaşam biçimine de ışık tutuyor. Nevşehir’e 20 km uzaklıkta olan Kaymaklı yeraltı şehrinin gizemini keşfetmek için Nevşehir oto kiralama seçenekleri içinden araç kiralayabilirsiniz. En büyük yeraltı şehri Derinkuyu ise Nevşehir merkeze yaklaşık 30 km uzaklıkta. Arya Rent a Car’ın Nevşehir merkez araç kiralama seçenekleri arasından dilediğiniz Nevşehir rent a car firmasından dilediğiniz aracı kiralayarak ulaşabilirsiniz.


Nevşehir’de gezilecek yerler listesine şöyle devam edebiliriz;


Açıksaray Harabeleri,
Atatürk Evi,
Avcılar Seyir Tepesi,
Aziz Jean Kilisesi,
Bektaş Efendi Türbesi,
Çarıklı Kilise,
Çavuşin Kilisesi,
Damat İbrahim Paşa (Kurşunlu) Camii,
Derinkuyu Yeraltı Şehri,
Göreme Açık Hava Müzesi,
Hacıbektaş Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi,
Hacıbektaş Veli Müzesi,
Kaymaklı Yeraltı Şehri,
Kırk Şehitler Kilisesi,
Kültür Müzesi (Ortahisar),
Mazı Yeraltı Şehri,
Mustafapaşa (Sinasos),
Nevşehir Müzesi,
Ortahisar Kalesi,
Özkonak Yeraltı Şehri,
Özlüce Yeraltı Şehri,
Pancarlı Kilisesi,
Paşabağları Ve Zelve Ören Yeri,
Roma Kalesi Ve Mezarı,
Tağar (St. Theodore) Kilisesi,
Tatlarin Kilisesi Ve Yeraltı Şehri,
Uçhisar Kalesi,
Üç Güzeller (Çatalkaya) Seyir Tepesi,
Ürgüp Müzesi
Nevşehir Kiralık Araç & Oto Seçenekleri
Nevşehir eşsiz coğrafi yapısı, değerli tarihi eserleri, gizemli yeraltı şehirleri ile gezilecek yerler anlamında zengin şehirlerden biri. Kapadokya Peri Bacaları ile ülkemizin hem ekonomik hem de turistik anlamda gelişmiş şehirlerinden biri. Bu sebeple Nevşehir’de kiralık araç bulmak da oldukça kolay. Nevşehir rent a car anlamında çeşitli alternatifler sunarken oto kiralama Nevşehir seçenekleri içinden araç kiralamak hiç zor değil. Bu şehre ziyaret, iş veya gezi amaçlı geldiğinizde dilerseniz oturduğunuz yerden de araç kiralama yapabilirsiniz. Arya Rent a Car online araç kiralama uygulaması sayesinde birbirinden farklı oto kiralama hizmeti veren Nevşehir rent a car firması içinden Nevşehir ucuz kiralama yapabilirsiniz. Nevşehir araba kiralama noktasında gerek trafik rahatlığı gerekse şehrin yapısı sayesinde iyi bir ulaşım yolu oluyor. Arya Rent a Car’ın onlarca Nevşehir kiralık araba seçeneği içinde Nevşehir araç kiralama fiyatları ve kiralama koşulları gibi detaylarla kıyaslanarak sizler için listelenen ekranından kolaylıkla araç kiralayabilirsiniz. İster Nevşehir merkez araç kiralama ister Nevşehir araç kiralama seçeneği ile en uygun araç kiralama seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Arya Rent a Car’a kayıtlı Nevşehir oto kiralama şirketleri arasından ister Nevşehir merkezden ister ilçelerinden kolaylıkla uygun fiyat araç kiralama yapabilirsiniz. Araç kiralama Nevşehir için en ideal yöntem olurken Arya Rent a Car sizlere birçok rent a car Nevşehir seçeneğini fiyat karşılaştırmalı olarak sunar.


Nevşehir Oto kiralama
Nevşehir araç kiralama noktasında Nevşehir merkez ve ilçelerinde birçok Nevşehir rent a car firması sunuyor. Nevşehir merkez araç kiralama seçenekleri oldukça fazla. Arya Rent a Car online araç kiralama hizmetinde Nevşehir oto kiralama fiyatları kıyaslanarak listelenir. Arya Rent a Car’ın onlarca farklı Nevşehir araç kiralama firmaları arasından ister Nevşehir kurumsal araç kiralama ister de Nevşehir lüks araç kiralama yapabilirsiniz. Aynı zamanda görüntüleyebileceğiniz Nevşehir araba kiralama şirketleri arasından ilçelerinden de kiralama yapabilirsiniz. Yola çıkmadan önce Arya Rent a Car’ın Nevşehir Ürgüp araç kiralama fiyatları listesine bakıp bütçenize uygun kiralık araç ile ilçelere rahatlıkla gidebilirsiniz. Nevşehir Göreme araç kiralama seçenekleri ile tüm değerli alanları keşfedebilirsiniz.

Nevşehir Şehir Merkezi Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları Nevşehir Şehir Merkezi lokasyonunda www.aryarentacar.com.tr güvencesiyle sizlerle, Nevşehir Şehir Merkezi araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.aryarentacar.com.tr

Arya Blog

Nevşehir Şehir Merkezi
Nevşehir Şehir Merkezi
Whatsapp Telefon